سفارش تبلیغ
صبا ویژن

88/5/8
10:40 صبح

بحران در مملکتی که پیرو ولایت فقیه است، معنا ندارد

بدست اسماعیل معنوی در دسته احمدرضا حاجتی، رجانیوز

امام جمعه موقت اهواز و رئیس حوزه‌های علمیه خوزستان تأکید کرد: فرازو نشیب های زیادی در تاریخ انقلاب بوده است که در موارد متعدد مقام معظم رهبری حکیمانه آنها را حل و فصل نموده و کشتی انقلاب را عبور داده اند لذا باید توجه شود که در دام دشمن نیافتاد و اجازه نمی‌دهیم که در این گرد و غبارهای سیاسی جریان واداده و اپوزیسیون میدان‌داری کنند.

حجت الاسلام و المسلیمن میراحمدرضا حاجتی در گفت‌وگو با رجانیوز، با اشاره به اتفاقات رخداده اخیر، بهترین راه حل برون رفت از این وضعیت را تبعیت بی‌چون و چرا از ولایت مطلقه فقیه دانست و اظهار داشت: همانطور که تجربه بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی و میراث گران‌بهای امام خمینی این را بارها به اثبات رسانده، بهترین راه حل برون رفت از مشکلات، تأکید و تسلیم در مقابل مرجعیت ولایت فقیه است و مرجعیت سیاسی و دینی ولایت فقیه رمز سعادت و تعالی امت است.

وی ادامه داد: فرمایشات امام از نو باید مورد بازخوانی قرار گیرد، امام زمانی فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد، حتماً و حتماً این فرمایشات امام باید به عنوان یک اصل مسلم و یک معیار مورد توجه نخبگان جامعه قرار گیرید.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه گاهی اوقات بعضی از صاحبنظران چون از عینک خودشان وقایع جامعه را تحلیل می کنند، دچار اشتباه می شوند، تصریح کرد: بر اساس همین امر مثلاً کسی جامعه را بحرانی توصیف می کند ولی باید اذعان داشت که جامعه ای که سرسپرده ولایت فقیه است و منتسب به ائمه اطهار است، بحرانی را احساس نمی کند و در واقع مملکتی که پیرو ولایت فقیه است، بحران پذیر نیست.

وی یادآور شد: در سخت ترین شرایط انقلاب حتی آن زمانی که دشمن به عمق مرزهای ایران رسیده بود، هیچگاه امام اوضاع کشور را بحرانی ترسیم نکردند، و اساساً همین الان هم اگر به تحلیل تحلیلگران مراکز صهیونیستی مراجعه کنید، صحبت از اقتدار و قوت و توان روز افزون ایران اسلامی است.

حاجتی تحولات و حوادث پیش آمده پس از انتخابات را با درایت مقام معظم رهبری هموار شده عنوان کرد و افزود: این مسایل به تضعیف انقلاب اسلامی منجر نشده و نخواهد شد، لذا تاکید می کنم باید در برابر مرجعیت سیاسی و دینی ولایت فقیه تسلیم باشیم و این در واقع آموزه ای از آموزه های بلند شیعه است، بر همین اساس ولایت فقیه معیاری برای سنجش و ارزیابی صحت عملکرد و ثواب بودن راه همه جناح‌های سیاسی با سلایق مختلف است.

وی با تاکید بر عدم فاصله گرفتن از رهنمودهای مقام معظم رهبری،‌ عدم توجه به این امر را آفت جریانات سیاسی عنوان کرد و گفت: هرگاه جریانات سیاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری فاصله بگیرند، به همان مقدار از اصول فاصله گرفته اند.

امام جمعه اهواز، جایگاه دولت احمدی نژاد را براساس تکیه و تاکید بر مبانی اصولی انقلاب اسلامی و تاکیدات مکرر بر ولایت فقیه عنوان کرد و اظهار داشت: مهمترین شاخصه جناب آقای دکتر احمدی نژاد تبعیت از ولایت فقیه و باور این اصل نورانی است، آقای رئیس‌جمهور محترم باید این واقعیت را در نظر داشته باشند که ملاک سنجش امت حزب الله، همین اصل و باور ایشان به این اصل و عمل به گفته های خود در تبعیت از ولایت فقیه است.

وی تاخیر در اجرای حکم مقام معظم رهبری نسبت به مشایی را موجب به وجود آمدن سؤالاتی عنوان کرد و از رئیس‌جمهور خواست در اسرع وقت به این سوالات پاسخ دهد.

حاجتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جریاناتی که قصد ماهیگیری از آب گل آلود را دارند، اظهار داشت: یکی از نقاط قوت جریان اصولگرا در کشور که پرچمدار ولایت فقیه است، اعتقاد به نقد از درون است، چیزی که در 8 سال صدرات جرایان دوم خرداد شاهد آن نبودیم بنابراین هیچگاه نباید نقد دلسوزانه و انتقادات رهگشا را که در بدنه جریان اصولگرا شکل می پذیرد، دلیلی بر از هم پاشیدگی جریان اصولگرا دانست، اتفاقا این نقطه قوت این جریان است.

وی تصریح کرد: معصوم علیه السلام می فرمایند بهترین برادر من نزد من کسی است که عیوب من را به من تذکر دهد.

حاجتی با تأکید بر اینکه ما هنوز دردفاع اصولی از نقاط قوت دولت اصولگرا و رئیس‌جمهور مکتبی مصریم و بر نقد دلسوزانه جریان اصولگرا پای فشاری می کنیم، تصریح کرد: بر تبعیت جانانه از فرمایشات مقام معظم رهبری همواره تاکید داریم و اعلام می کنیم فصل الخطاب ما در همه زمینه ها رهنمودهای عاقلانه برآمده از منطق شیوای مقام معظم رهبری است.

وی در پایان توجه دوستداران انقلاب را به دام های پهن شده برای جریان اصولگرا جلب کرد و گفت: فرازو نشیب های زیادی در تاریخ انقلاب بوده است که در موارد متعدد مقام معظم رهبری حکیمانه آنها را حل و فصل نموده و کشتی انقلاب را عبور داده اند لذا باید توجه شود که در دام دشمن نیافتاد و نگذاشت که جریان واداده و اپوزیسیون برای خود میدان داری کنند.

میراحمدرضا حاجتی